معرفی شماری از دیدنی ترین پارک های ملی آلاسکا

به گزارش وبلاگ 90، آلاسکا ایالتی درجه یک است و هشت پارک ملی دارد. هر کدام از پارک های ملی آلاسکا جدا و متمایز بوده و شما می توانید آنها را از راههایی مختلف تجربه کنید. با ما در مقاله معروف ترین پارک های ملی آلاسکا همراه شوید تا شما را با تعدادی از دیدنی ترین پارک های ملی آلاسکا آشنا کنیم. قطعا، آشنایی با زیباترین پارک های ملی آلاسکا برایتان جالب خواهد بود.

معرفی شماری از دیدنی ترین پارک های ملی آلاسکا

پارک ملی دنالی

پارک ملی دنالی مجموعه ای از حیوانات وحشی را ارائه می دهد. اگر آب و هوا مطلوب باشد، از چشم انداز های باشکوه دنالی و بلند ترین قله آمریکای شمالی هم تماشا کنید. این مورد از معروف ترین پارک های ملی آلاسکا به راحتی و به وسیله اتصال به شبکه بزرگراه های استان ها قابل دسترسی است. برای یک گردش متفاوت در پارک ملی دنالی، پرواز را امتحان کنید. هواپیماهای جنگلی و مخصوص حیات وحش آلاسکا می توانند برای انجام برخی از فعالیت ها مفید واقع شوند. آنها بطور کلی کوچک، دارای 10 جایگاه و یک تا دو پروانه هستند.

به سگهای گرگی علاقه دارید؟ پس، شاید بازدید از سورتمه های سگی در دنالی آن چیزی باشد که خواسته شماست. پارک ملی دنالی نمایش هایی از سورتمه های سگی و بازدید از لانه ها و محل پرورش سگ ها را ارائه می دهد و شما می توانید سگهایی را که در زمستان به پاسداری از این مورد از زیباترین پارک های ملی آلاسکا یاری می نمایند، دیدار کنید.

پارک ملی گلیسیار بی (Glacier Bay National Park Day Boat)

یکی دیگر از تماشای ترین پارک های ملی آلاسکا، پارک ملی گلیسیار بی است. گوستاووس (Gustavus) که در واقع دروازه ای به پارک بوده، به میزان پروازی 30 دقیقه ای فاصله دارد. اگر برای سوار شدن به قایق کروز به موقع نرسیدید، قایق های کوچک هر روزه از کلبه گلیسیار بی (Glacier Bay Lodge) خارج می شوند و میهمان ها را به یک گردش هشت ساعته برای تماشای توده های یخی و نهنگ ها می برند. برای بازیدی از آب و کمی بیشتر ماجراجویی در پارک ملی گلیسیار بی، یک تور دریایی کایاک سواری بگیرید یا با اجاره کردن یکی از کایاک های دریایی گلیسیار بی، به خلیج بارتلت بروید. بواسطه کایاک شما ممکن است نهنگ های گوژپشتی را که برای خوردن کریل آمده اند، ببینید. شما می توانید حتی صدای نفس کشیدن آنها را بشنوید.

مسافرخانه گوستاووس مکانی برای اقامت در این مورد از زیباترین پارک های ملی آلاسکا هست. خانواده ای که در حال حاضر مسافرخانه را اداره می نماید، یکی دیگر از داستان های اصیل آلاسکا را توضیح می دهد و هنوز سه نسل بعد از این خانواده این مسافرخانه را اداره می نماید. در آن یک باغ سبزیجات و گلخانه وجود دارد که مواد اولیه غذاها را فراهم می نماید. این مسافرخانه یک پایگاه مناسب برای استراحت و شاتل سواری در پارک ملی گلیسیار بی است.

پارک ملی لیک کلارک

برای تجربه منحصر بفرد تماشا خرس ها، به سیلور سالمون کریک (Silver Salmon Creek) در پارک ملی لیک کلارک بروید. در کنار سرزمین حیات وحش در شبه جزیره و در یک پارک دور و پرت در طبیعت آلاسکا شما می توانید خرس های قهوه ای ساحلی را در محل زندگیشان مشاهده کنید و اغلب اوقات خرس های ماده و بچه هایشان را می بینید. کلبه سیلور سالمون کریک هم محل سکونتی مناسب را در این مورد از تماشای ترین پارک های ملی آلاسکا ارائه می دهد.

در سمت دیگر کوه ها، پورت آلزوورت (Port Alsworth) واقع شده است که مرکز فرماندهی کل پارک ملی لیک کلارک است. آلپاین ادونچرز (Alpine Adventures) هم یک کایاک سواری هفت روزه را ارائه می دهد. در شمال لیک کلارک و در بالای دریاچه دوقلو، کلبه تاریخی ریچارد پروئنکه (Richard Proenneke) واقع شده است که شما می توانید از آن بازدید کنید. این کلبه نمادی در آلاسکاست.

پارک ملی ورنگل سنت الیاس

این پارک بزرگترین پارک کشور با 13.2 میلیون هکتار بوده و شامل بسیاری از منطقه ها کوهستانی در مرزهای خود از جمله ورنگل (the Wrangell)، چوگیک (Chugach) و سنت الیاس (St. Elias) است. با وجود اینکه این پارک دارای امکانات یا حتی جهتهای پیاده روی معدودی بوده، اما به وسیله شبکه بزرگراه های آلاسکا نیز قابل دسترسی است. رانندگی در اینجا منظره ها زیبا و خوش چشم انداز ای از کوه ها، یخچال ها و فرصتی مناسب برای تماشا گوزن شمالی را به بازدید نمایندگان پیشکش می نماید.

برای ماجراجویی بیشتر در ورنگل سنت الیاس، شرکت برگزار نماینده تور سنت الیاس آلپاین گایدز سفرهایی با قایق بادی از مک کارتی و در جهت پارو زنی کوپر اور (Copper Oar) را ارائه می دهد. این سفرها به پاروهای کوچک و داشتن کمی تجربه در راهنمایی قایق بادی احتیاج دارند. بنشینید و تکیه دهید و از منظره ها بخش های طبیعی دره نزینا (the Nizina Canyon) لذت ببرید. یک سفر یک روزه در خارج از آب خواهید داشت که شامل خوردن ناهاری دسته جمعی می گردد و شما را به وسیله هواپیمای کوچک جنگلی باز می گرداند.

مک کارتی و کنیکوت (McCarthy and Kennicott)، یک شرکت معدنی تاریخی در حومه شهر است که خوشگذرانی و آسایش را ارائه می دهد و چند مایل پایین تر از جاده واقع شد. کلبه مک کارتی (The McCarthy Lodge) دارای یک رستوران عالی است و به فاصله یک قایق سواری 10 دقیقه ای از مک کارتی، شهر معدنی و متروکه کنیکوت واقع شده است. معدن کنیکوت متعلق به اوایل قرن بیستم بازدید جالبی در معدن مس را ارائه می دهد و می توانید در یک کارخانه که علیرغم قدمت به خوبی حفظ شده، به گردش بپردازید.

منبع: همگردی

به "معرفی شماری از دیدنی ترین پارک های ملی آلاسکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی شماری از دیدنی ترین پارک های ملی آلاسکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید